Tekil Yazı Reklamı - 2 (Reklam Resim Yanyana/Altalta Şablonu için - Mobil)
REKLAM ALANI

Zabıt katipleri de artık yeşil pasaport alabilecek

Zabıt katipleri de artık yeşil pasaport alabilecek
3 Ekim 2018 08:50
938
A+
A-

Zabıt katiplerini sevindirecek haber Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den geldi. Sayın Gül, Adalet Bakanlığı’nda görevli Zabıt Katibi ve İcra Katipleri’nin kadrolarının 3. ve 4. dereceye düşebileceğine ilişkin Bakanlar Kurulu kararının resmi gazetede yayınlandığını duyurdu.

Resmi Gazetede yayınlanan ve yürürlüğe giren karara göre artık zabıt katipleri ve icra katiplerinin kadroları 3. ve 4. dereceye düşebilecek. Bu da yeşil pasaport ve maaş düzenlemesi gibi bir çok alanda iyileştirme anlamına geliyor.

Sayın Gül’den Adalet Personellerinin maaş ve özük hakları konusunda düzenlemelerini içeren yeni müjdeli haberlerini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Personel Genel Müdürlüğünden yapılan açıklama;

Adaletin tesisinde önemli bir role sahip olan Bakanlığımız taşra teşkilatında görevli zabıt kâtibi ve icra kâtibi unvanındaki personellerimize 3 üncü ve 4 üncü derece kadro verilmesine ilişkin talepleri hakkında Genel Müdürlüğümüzce ilgili kurumlar nezdinde gerekli çalışmalar yapılmış ve Adalet Bakanımız Sayın Abdulhamit GÜL’ün destekleriyle, 30/04/2018 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile 26 Mayıs 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Kadro derecesi dağıtılmasına ilişkin çalışma, personelimizin mevcut kadro derecesi ve mükteseplerine uygun olarak tamamlanmış olup, kadro dereceleri 3 üncü ve 4 üncü dereceye düşürülen zâbıt ve icra katipleri durumunu aşağıdaki sorgu ekranından görüntüleyebilecektir.

Personelin kadro derecesine ilişkin çalışmalar Bakanlığımızca ödemeye esas derece ve kademesi, eğitim durumu ile hizmet süresine göre re’sen belirli aralıklarla yerine getirileceğinden ayrıca talep alınmayacaktır. Tüm teşkilatımıza ve ailelerine hayırlı olmasını temenni ederiz.

Kadro değişikliği sorgulama ekranı

Resmi gazete linki

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.