Tekil Yazı Reklamı - 2 (Reklam Resim Yanyana/Altalta Şablonu için - Mobil)
REKLAM ALANI

Yazı İşleri Müdürü Adliyeyi Havaya Uçuracaktı

Silopi Adliyesi’nde Yazı İşleri Müdürü B.Ç.,’nin adliye binasına bombalı saldırı planladığı ihbarının ardından polis ekipleri hareket geçti.

Yazı İşleri Müdürü Adliyeyi Havaya Uçuracaktı
10 Şubat 2020 04:03
215
A+
A-

Şırnak’ın Silopi Adliyesi’nde Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapan B.Ç. internetten temin ettiği patlatıcıları, Silopi Adliyesi’nin zemin katındaki duvar içlerine oyarak yerleştirdi. Adliye binasında çalışan bir şahsın ihbarı üzerine büyük bir facianın eşiğinden dönüldü. İhbar sonrası harekete geçen polis ekiplerince patlayıcılar ele geçirilirken, saldırıyı planlayan B.Ç.’de yakalandı.​

Şırnak’ın Silopi İlçesi’ndeki adliye binasında çalışan bir şahıs Silopi Cumhuriyet Başsavcısını telefonla arayarak Silopi Adliyesi’nde Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapan B.Ç. hakkında ihbar yaptı.

Şahıs, B.Ç.’nin yaklaşık 4 ay önce definecilik amaçlı 45 adet kaya kırıcı olarak tabir edilen patlayıcı maddeleri internet üzerinden kendisine temin ettirdiğini ve daha sonraki görüşmelerinde patlayıcı maddeleri Silopi Adliyesi’nin zemin katında duvar içlerine oyularak oluşturulan boşluklara yerleştirmeyi planladığını ve elektrik düzeneğini de kurduğunu öğrendiğini beyan etti.

40 ADET PATLAYICI

İhbar üzerine Silopi İl Emniyet Müdürlüğü hemen harekete geçti. Silopi Adliyesi’ne bomba uzmanı ekipleri intikal etti ve adliyede bulunan bilgi işlem odasında yer gösterme sonucu yapılan incelemede 40 adet 100’er gram patlayıcı maddenin siyah poşet içerisindeki kutunun içinde bulunduğu tespit edildi.

ADLİYE ÇALIŞANI YAKALANDI

Adliye binasında yapılan kontrollerde ise binanın muhtelif kiriş noktalarında çok sayıda oluk bulundu.

Konuyla ilgili olarak yapılan çalışmalarda; şüpheli yazı işleri müdürü B.Ç. yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelinin evinde yapılan aramalarda 20 bin dolar ele geçirildi.

ŞÜPHELİYLE İRTİBATLILAR GÖZALTINDA

Şahsın yoğun irtibatı olan M.Y.T.’de gözaltına alındı. Ekipler B.Y. isimli adliyede çalışan ve elektrikçilerle ilgilenen hizmetliyi de gözaltına aldı.

Adliyenin elektrik işlerini yapan ve zaman ayarlı düzeneği bağlayan F.Y.’yi yakalayan ekipler şüpheliyi gözaltına aldı. Yine B.Ç. ile yoğun irtibatı tespit edilen A.Ç. İsimli şüpheli tespit edilerek gözaltına alındı. Elektrikçi olduğu belirlenen F.A. isimli bir şüpheli ile ilgili işlemlerin devam ettiği öğrenildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.