Tekil Yazı Reklamı - 2 (Reklam Resim Yanyana/Altalta Şablonu için - Mobil)
REKLAM ALANI

MÜBAŞİRLERE MÜJDELİ HABER

Adalet Bakanlığı tarafından görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinde bir değişiklik duyurusu yayımlandı. Yayımlanan duyuruda mübaşirler hakkında önemli düzenlemeler yapıldığına yer verildi.

MÜBAŞİRLERE MÜJDELİ HABER
4 Şubat 2020 22:55
358
A+
A-

1 Şubat 2020 tarihinde Adalet Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Yeni gelen düzenlemede mübaşir unvanı Yardımcı Hizmetler sınıfından çıkarılarak Genel İdari Hizmetler sınıfına alındı.

Bununla birlikte görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına başvuru ve atanma şartlarında da değişiklikler yapılarak daha önce “Görevde yükselme sınavına başvuru ve atanma şartları” başlıklı 8. maddede belirtilen zâbıt katibi, memur, ambar memuru, daktilograf, veznedar, emanet memuru, tebligat memuru, santral memuru, şoför, tekniker, teknisyen kadrosu meslek gruplarına mübaşir kadrosu da eklendi. Bu değişiklik ile şartları sağlayan mübaşirlere de İdari İşler Müdürlüğü için açılarak görevde yükselme sınavına başvuru hakkı verildi.

İdari İşler Müdürlüğü Sınavına Başvuru Şartları Nelerdir?

a) En az dört yıllık yüksekokul, fakülte veya adalet yüksek okulu, meslek yüksek okullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi önlisans programı mezunu olmak,

b)Atamaları doğrudan Bakanlıkça yapılanlar hariç zâbıt katibi, memur, ambar memuru, daktilograf, veznedar, emanet memuru, tebligat memuru, santral memuru, şoför, tekniker, teknisyen veya mübaşir kadrolarında en az dört yıl olmak üzere toplam en az altı yıl hizmeti bulunmak,

b)Son 3 yıl içinde kademe ilerlemesinin durdurulması cezası almamış olmak şartlarını taşıyanlar başvuru yapabilecek.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.