Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği Değişti

Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, 08 Aralık 2020 tarih ve 31328 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği Değişti
A+
A-
10 Aralık 2020 05:44
2.542

Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, 08 Aralık 2020 tarih ve 31328 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı. Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı ile bağlı kuruluşlarına ilk defa atanacakların devlet memuru sınavlarında, atanmalarında ve görevde bulunan memurların nakillerinde uygulanacak yönetmeliğin bazı maddelerinde değişiklik yapıldı.

Bu değişikliğe göre; zabıt kâtibi, ceza infaz kurumu katibi kadrolarına bilişim teknolojileri mezunları da diğer genel şartları taşımaları koşuluyla atanabilecek.

Adalet Bakanlığında aşçı kadrosuna atanmak için ortaöğretim veya yükseköğrenim kurumlarının aşçılık veya dengi bölümü mezunu olmak veya en az lise veya dengi okul mezunu olup halk eğitim müdürlükleri ile diğer resmi kurum veya kuruluşlarca düzenlenen kurslardan verilen, Milli Eğitim Bakanlığının aşçılık mesleği için belirlediği kriterlere uygun aşçılık sertifikası, ustalık belgesi veya dengi sertifikaya sahip olmak gerekecek.

Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinde değişiklik yapılan maddeleri karşılaştırmalı tablodan incelemek için TIKLAYIN.

Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin Tamamı İçin TIKLAYINIZ.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.