Hükümlülerden Sağlık Çalışanlarına 5 Milyon Maske

Adalet Bakanlığı’na bağlı işyurtları sağlık çalışanlarının ihtiyaçlarını karşılamak için tam kapasite çalışıyor.

Hükümlülerden Sağlık Çalışanlarına 5 Milyon Maske
A+
A-
7 Mayıs 2020 11:31
571

İşyurtları Kurumu bünyesindeki atölyelerde nisan ayında hükümlüler tarafından yaklaşık 5 milyon maske üretilerek sağlık kurumlarına gönderildi. Ayrıca tulum, spanç, gözlük ve tonlarca kolonya, dezenfektan ve temizlik malzemesi imal edildi.

Hükümlüler 80 Çeşit Sağlık Ürünü Ve Temizlik Malzemesi Üretiyor

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün talimatı doğrultusunda üretim planını değiştiren İşyurtları Kurumu, sağlık çalışanları için hastane tekstil ürünleri imal ederek koronavirüsle mücadeleye önemli destek veriyor.

Bu kapsamda işyurtları atölyelerinde hükümlüler tarafından maskeden tuluma, ameliyat önlüğünden gözlüğe, dezenfektandan kolonyaya 80 çeşit ürün imal ediliyor.

Koronavirüsle mücadelenin başladığı ilk günden itibaren düzenli olarak sağlık malzemesi üreten İşyurtları Kurumu, nisan ayında 4 milyon 742 bin maske, 523 bin tulum, 675 bin spanç ve 451 bin hijyen gözlüğü imal etti.

Hükümlülerden Nisan Ayında 60 Ton Limon Kolonyası Üretti

Ayrıca hijyen ve temizlik malzemesi üretimi kapasitesini de artıran İşyurtları Kurumu, son bir ay içerisinde; 60 ton kolonya, 390 ton sıvı el sabunu, 249 ton sıvı bulaşık deterjanı, 258 ton yüzey temizleyici, 39 ton cam temizleyici, 348 ton çamaşır suyu, 86 ton yağ çözücü, 5 ton oda spreyi üretimi gerçekleştirdi.

Toplamda Nisan ayında 1330 tonun üzerinde temizlik malzemesi üretilerek hükümlüler eliyle vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.