Cezaevlerindeki Görüşler Ertelendi

Adalet Bakanlığınca açık ve kapalı ceza infaz kurumlarındaki avukat ziyareti dahil bütün görüşler, cezaevleri arası nakiller, aile görüşme odalarının kullanımı, iş yurdu faaliyetleri 30 Nisan’a kadar ertelendi.

Cezaevlerindeki Görüşler Ertelendi
A+
A-
11 Nisan 2020 05:15
713

Adalet Bakanlığı, koronavirüs ile mücadele kapsamında, cezaevlerinde alınan tedbirlerin süresini, Koronavirüs Bilim Kurulu’nun önerisiyle 30 Nisan’a kadar uzattı.

Yapılan açıklamaya göre; açık ve kapalı ceza infaz kurumlarındaki avukat ziyareti dahil bütün görüşler, açık ceza infaz kurumlarında kalanların özel izin hakları, hastalık ve güvenlik durumları dışında bir ceza infaz kurumundan başka kuruma yapılan nakiller, hükümlülerin kurum dışı çalışma, lokanta, sosyal tesis, dış kantin gibi iş yurdu faaliyetleri 30 Nisan’a kadar ertelendi.

Zorunlu Hallerde Ziyaretler Cumhuriyet Başsavcılığı Kararıyla Yapılabilecek

Ayrıca, birden fazla koğuşla birlikte yapılan faaliyetlerin, ceza infaz kurumlarındaki ve çocuk eğitim evlerindeki aile görüşme odalarının kullanımının, ceza infaz kurumlarında anneleriyle birlikte kalan 0-6 yaş grubu çocukların kreşe ve ana okuluna gitmeleri ile çocukların dışarıdaki ebeveynleri ya da yakınlarına teslim edilmesi uygulamasının ertelenmesine ilişkin süreler de aynı tarihe kadar uzatıldı.

Tedbirler çerçevesinde tutuklu ve hükümlü yakınları zorunlu durum söz konusu olması halinde ziyaretlerini başsavcılık kararıyla yapabilecek. Avukatlar zorunlu durumlarda maske ve eldiven takarak kapalı görüş yapabilecek.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.