Bölge Adliye Mahkemeleri Daire Başkanı ve Üyelerinin Müstemir Yetkileri Belirlendi

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesince, Bölge Adliye Mahkemeleri daire başkanı ve üyelerinin müstemir yetkilerinin belirlenmesi çalışmaları, takvime uygun olarak 17/07/2019 tarihi itibarıyla tamamlanarak karara bağlandı.

Bölge Adliye Mahkemeleri Daire Başkanı ve Üyelerinin Müstemir Yetkileri Belirlendi
A+
A-
18.07.2019
793

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesince, bölge adliye mahkemeleri daire başkanı ve üyelerinin müstemir yetkilerinin belirlenmesi çalışmaları, takvime uygun olarak 17/07/2019 tarihi itibarıyla tamamlanarak karara bağlanmış olup, ekte ilan edilmiştir.

Diyarbakır, Kayseri, Trabzon ve Van Bölge Adliye Mahkemeleri 2 Eylül 2019 tarihi itibarıyla faaliyete geçecek olup, bu bölge adliye mahkemelerinin başkan ve üyeleri ile dairelerin özet iş bölümlerini gösterir tablolar ekte yayımlanmıştır.

6087 sayılı Kanun’un 33. maddesi uyarınca, yeniden inceleme ve itiraz talebinde bulunacak Daire Başkanı ve Üyelerinin, taleplerini takvime uygun olarak 22/07/2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar ekte gösterildiği şekilde personel ortak rolünde bulunan müstemir yetki talep formu ekranını kullanarak ve talep türünü yeniden inceleme ise “Yeniden İnceleme Talebi”, yeniden inceleme talebi reddedilenlerin ise “İtiraz Talebi” şeklinde seçtikten sonra yapmaları gerekmektedir. 

Müstemir yetkiye ilişkin yeniden inceleme taleplerinin, takvime uygun olarak 31 Temmuz 2019 tarihine kadar sonuçlandırılması planlanmaktadır.

EKLER:
1- Bölge Adliye Mahkemelerine İlişkin Müstemir Yetki Kararı
2- Diyarbakır Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkan ve Üyeleri
3- Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkan ve Üyeleri
4- Trabzon Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkan ve Üyeleri
5- Van Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkan ve Üyeleri
6-Talep Gönderme Yöntemi

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.