Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Adana 12°C
Açık
Adana
12°C
Açık
Per 13°C
Cum 15°C
Cts 16°C
Paz 16°C

  Avukat, Destek Personeli, Diğer Teknik Hizmet Personeli, Psikolog ve Sosyal Çalışmacı Sözleşmeli Personel Alım İlanı

  Avukat, Destek Personeli, Diğer Teknik Hizmet Personeli, Psikolog ve Sosyal Çalışmacı Sözleşmeli Personel Alım İlanı

  657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 4. maddesinin (B) fıkrası ile 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların” “Sınav Şartı” başlıklı Ek 2. maddesinin 8. fıkrası ve Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda, 2018-KPSS (B grubu) puan sırasına konulmak kaydıyla, her bir unvan için ayrı ayrı boş bulunan pozisyonun 5 katı aday arasından, Adalet Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav başarı sırasına göre yapılacak yerleştirme ile belirtilen pozisyonlara personel alımı yapılacaktır.

  KPSS puanı ile sözlü sınavda alınan puanın aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan başlanarak sıralama yapılması suretiyle ilan edilen pozisyon sayısı kadar alım yapılacaktır.

  I) Genel Şartlar:
  a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, 
  b) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,
  c) Lisans mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3, önlisans mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2018 Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almış olmak. 
   
  II) Özel Şartlar:
  A- Avukat:
  a) Hukuk fakültesinden ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, 
  b) Başvuru tarihinin son günü itibarıyla avukatlık ruhsatına sahip olmak.

  B- Destek Personeli (Hizmetli): 
  En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

  C- Psikolog:
  Psikoloji lisans bölümünden mezun olmak.

  D- Sosyal Çalışmacı: 
  Sosyal Hizmet veya Sosyal Hizmetler lisans bölümlerinin birinden mezun olmak.

  E- Diğer Teknik Hizmet Personeli (İstatistikçi)
  İstatistik lisans bölümünden mezun olmak.

  III) Başvuruda İstenecek Belgeler:
  1-Başvuru Formu (Bu ilânda belirtilen pozisyonlara yapılan başvurular için sadece ekte yer alan formlar kullanılacaktır, bunun dışında kullanılan başvuru formları kabul edilmeyecektir.)
  2- Bitirdiği okul diploması ya da okul çıkış belgesinin aslı veya onaylı sureti, (Belgenin aslının ibraz edilmesi halinde sureti Adalet Bakanlığınca onaylanacaktır.)
  3- 2018-KPSS sonuç belgesi,
  4- Güvenlik Soruşturması Formu (Formun UYARI bölümünde belirtilen hususlara uygun olarak doldurulması, 3 adet hazırlanması, bilgisayar ile doldurulması, fotoğraf yapıştırılması, ilgili bölümün imzalanması ve bu form dışında başka form kullanılmaması gerekmektedir.) 
  5- Fotoğraflı özgeçmiş (El yazısıyla hazırlanmış ve imzalanmış),
  6- Erkek adaylar için askerlik durum belgesi (e-Devlet’ten barkodlu belge oluşturularak alınabilir),
  7- Sağlık açısından engeli bulunmadığına dair yazılı beyan,
  Ayrıca;
  Avukat pozisyonuna başvuranlar için; Avukatlık ruhsatının baro veya noterden onaylı örneği,

  IV) Başvuru Yeri, Şekli ve Tarihi:
  Başvurular 05/07/2019 tarihinde başlayıp, 19/07/2019 tarihi mesai saati bitiminde sona erecektir.
  Başvuruların Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilat Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Adalet Bakanlığına ulaşacak şekilde posta ile yapılacaktır. (Postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle bu tarihten sonra başvuranlar ile eksik belge ibraz edenlerin ve başka başvuru formu kullananların başvuruları kabul edilmeyecektir.)

  Adaylar; bu ilanda belirtilen unvan ve yerlerden sadece birine başvuru yapabileceklerdir. Birden fazla tercihte bulunanlar ile birden fazla unvana başvuru yapanların başvuruları geçersiz sayılacaktır.
  Psikolog ve sosyal çalışmacı pozisyonlarına başvuru yaparak sözlü sınavda başarılı olan adaylardan ekli listede belirtilen mahaller için ayrıca tercih alınacaktır.
  Destek personeli (hizmetli) ve diğer teknik hizmet personeli (istatistikçi) pozisyonlarına başvuru yapacak adaylar başvuru formunda belirtilen yerlerden sadece birini tercih edeceklerdir. 
  (Örneğin; destek personeli (hizmetli) pozisyonu için başvuru yapacak aday başvuru formunda yer alan Merkez, Ankara Personel Eğitim Merkezi veya Rize Personel Eğitim Merkezi mahallerinden sadece birine başvuru yapabilecektir. Yine destek personeli (hizmetli) pozisyonu için başvuru yapacak olan aday gerekli şartları taşıması halinde dahi diğer unvanlara (istatistikçi, avukat, psikolog vb.) başvuru yapamayacaktır.)

  V) Sözlü Sınav Yeri ve Tarihi:
  Sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ile sınav yeri ve tarihi Adalet Bakanlığı internet sitesinde ilan edilecektir.

  VI) Sözlü Sınavın Şekli ve Konuları:
  Atama yapılacak pozisyonun gerektirdiği meslekî bilgi 40,
  Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi 20,
  Genel kültür 20,
  Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği 20,
  puan olmak üzere; toplam 100 puan üzerinden değerlendirme yapılacaktır. Adayın alınacağı pozisyonun gerektirdiği mesleki bilgi tespit edilirken; alınacağı pozisyonun gerektirdiği teknik bilgiye ilişkin konuların bir veya birkaçından soru sorulacaktır.
  Adayların sözlü sınavda başarılı sayılabilmeleri için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almaları gerekmektedir.

  VII)- Nihai Başarı Listesi ve Sınav Sonuçlarının Duyurulması:
  Nihai başarı listesi; adayların merkezi ve sözlü sınavda aldıkları puanların aritmetik ortalamasına göre yapılacak olup, başarı puanı en yüksek olan adaydan başlanmak suretiyle ilanda belirtilen pozisyon sayısı kadar asıl aday alınmaya hak kazanacaktır.
  Sınav sonuçları ve pozisyonlara alınmaya hak kazananlar Adalet Bakanlığı internet sitesinde ilan edilecektir.


  ÖNEMLİ NOT:
  Bu sınavın başvurudan işe alınmaya kadar tüm aşamalarında adaylara yapılacak bilgilendirme ve çağrılar Adalet Bakanlığı internet sitesinde ilan yoluyla yapılacaktır.

  Ekler:
  1- Avukat Başvuru Formu
  2- Diğer Teknik Hizmet Personeli (İstatistikçi) Başvuru Formu
  3- Destek Personeli (Hizmetli) Başvuru Formu
  4- Psikolog Başvuru Formu
  5- Sosyal Çalışmacı Başvuru Formu
  6- Güvenlik Soruşturması Formu
  7- Sağlık Beyanı Örneği
  8- Psikolog ve Sosyal Çalışmacı Alımı Yapılacak Yerleri Gösterir Liste
  9- Ücret Tablosu

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.