Alaattin Çakıcı Tahliye Oldu

Yeni infaz düzenlemesiyle 45 bin hükümlü tahliye edildi. Tahliye olan isimlerden biri de Alaattin Çakıcı oldu.

Alaattin Çakıcı Tahliye Oldu
A+
A-
17 Nisan 2020 01:06
810

Organize suç örgütü lideri olmaktan yargılanarak hüküm giyen ve 16 yıldır cezaevinde bulunan Çakıcı’nın cezaevi günleri çıkan yeni infaz düzenlemesiyle sona erdi.

Çakıcı; 1998 yılında Fransa’da yakalanarak Türkiye’ye getirilmişti. 1999 yılında cezaevine girdi. Yargılama sonrası 2002 yılında tahliye oldu. 2004’te Karagümrük Baskını Davasından hakkında verilen hüküm onandı. Avusturya’ya kaçan Çakıcı, Avusturya ve Türk polisinin ortak operasyonuyla yakalanarak tekrar cezaevine girdi.

Çakıcı İçin İlk Af Söylemi MHP Liderinden

Çakıcı için ilk af söylemi MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından dile getirilmişti. 12 Mayıs 2018 tarihinde Bahçeli twitter hesabından Alaattin çakıcı’nın da adını vererek “…kader kurbanlarının sahipsiz olduğunu falan mı düşünüyorlar? Eğer böyleyse halt ediyorlar, kesinlikle yanlışa düşüyorlar.” demişti.

Bahçeli, “Peki, ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak bilinen Alaatin çakıcı, mesela Kürşat Yılmaz, 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı?” ifadelerine yer vermişti.

Bahçeli Çakıcı’yı Hastanede Ziyaret Etmişti

Bu paylaşımdan bir hafta sonra Çakıcı cezaevinde sağlık sorunları yaşadı ve Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Bunun üzerine Bahçeli, Çakıcı’yı hastanede ziyaret etti. ziyaret MHP’nin resmi twitter hesabından da duyuruldu.

Yeni infaz düzenlemesinin yasalaşmasıyla tahliye edilen Çakıcı’yı avukatları, ailesi ve arkadaşları onlarca araçtan oluşan bir konvoy ile karşıladı.

Alaattin Çakıcı’nın avukatı Zeynep Çiftçi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Müvekkilim Alaattin Çakıcı tahliye edilmiştir. Eski Kırkpınar Güreş Ağası olan arkadaşı Mustafa Altınhan’ın Sarozdaki otelinde inzivaya çekilmiştir. Tüm sevenlerine duyurulur.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.