ADLİYE KÂTİBİ SAPIK ÇIKTI

Adliyede bayan avukatın etek altı fotoğrafını çeken katip S.M.S. hakkında kamu davası açıldı. Katibin 15 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

ADLİYE KÂTİBİ SAPIK ÇIKTI
A+
A-
25 Şubat 2020 22:23
909

İstanbul’da bir adliyede cep telefonuyla bayan avukatın etek altı fotoğrafını çeken zabıt katibi hakkında kamu davası açıldı. Olay, 16 Ekim 2019 tarihinde gerçekleşti. İddialara göre, avukat B.Ö. adliye binası içerisindeki bankamatikte işlem yaptığı sırada arkasında bekleyen şahıs, cep telefonuyla bayan avukatın etek altı fotoğrafını çekerek olay yerinden uzaklaştı.

Olayı gören bir vatandaş, avukatın yanına giderek, “Arkanızdaki kişi eteğinizin altından fotoğraf çekti” demesi üzerine bayan avukat adliyedeki polis merkezine giderek şikayette bulundu. Güvenlik kameralarının incelenmesinin ardından olayı gerçekleştiren kişinin adliyede zabıt katibi olarak görev yapan S.M.S. olduğu tespit edildi. Görüntü çekmeye çalıştığını ancak pişman olduğunu söyleyen S.M.S., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. İstanbul Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosunca zabıt katibi hakkında kamu davası açıldı. İddianamede, avukatın etek altı görüntüsünü çekmek isteyen katibin genç bayana temas ettiği, yine avukatın etek altı görüntülerinin çekilerek özel hayatının gizliliğinin ihlal edildiğine yer verildi. Katibin “Özel hayatın gizliliğini ihlal ve sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı” suçundan 15 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

Davaya Konu Görüntüler Çıktı

Davada, S.M.S.’e ait cep telefonu incelemesi sonucu bilirkişi hazırladığı raporu mahkemeye sundu. Raporda atılı suça konu fotoğraf veya video kaydına rastlanmadığı ifade edilirken, silinmiş dosyalardan iki adet video kaydının bulunduğu, bu dosyalardan bir tanesinin mahkeme kaleminde, diğerinin duruşma salonunda çekilmiş olduğu ifade edildi. Telefondan çıkan kayıtlarda iki bayana ait etek altı görüntüleri bulunurken, ayrıca adliye koridorlarında iki bayanın arkasından yürürken çekilen video kayıtlarına da rastlandığı belirtildi.

Avukatı Beğendiğim İçin Çektim

S.M.S., olay günü mahkeme kalemine gelen bir avukatın etek altı videosunu çektiğini kabul ederken duruşma salonunda çekilen videoları ise reddetti. Adliye koridorlarında çekilen videoların yanlışlıkla çekildiğini öne süren şüpheli S.M.S., ATM önünde çektiği görüntüler için ise “Avukat B.Ö.’yü çok beğeniyordum. Onun için çektim” dedi. S.M.S., ifadesinin devamında söz konusu eylemleri aylar öncesinde yapmak istediğini ancak cesaret edemediğini o gün için kadınlardan hoşlandığı gerekçesiyle gerçekleştirdiğini söyledi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.