Adli Yargı 1. Bölge Hâkimlerinin Müstemir Yetkileri Belirlendi

HSK Kurulu Birinci Dairesince, Adli Yargı 1. Bölge hâkimlerinin müstemir yetkilerinin belirlenmesi, yeniden inceleme ve tevziye ilişkin taleplerinin değerlendirilmesi çalışmaları, müstemir yetki takvimine uygun olarak 10/07/2019 tarihi itibarı ile sonuçlandırılarak karara bağlandı.

Adli Yargı 1. Bölge Hâkimlerinin Müstemir Yetkileri Belirlendi
A+
A-
11.07.2019
523

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesince, Adli Yargı 1. Bölge hâkimlerinin müstemir yetkilerinin belirlenmesi, yeniden inceleme ve tevziye ilişkin taleplerinin değerlendirilmesi çalışmaları, müstemir yetki takvimine uygun olarak 10/07/2019 tarihi itibarıyla sonuçlandırılarak karara bağlanmış olup, EK-1’de ilân edilmiştir.

Bölge Adliye Mahkemeleri ile adli yargı 2, 3, 4 ve 5. bölge hâkimlerinin müstemir yetkileri, takvime uygun olarak 17/07/2019 tarihinde ilan edilmesi plânlanmaktadır.

6087 sayılı Kanun’un 33. maddesi uyarınca, yeniden inceleme ve itiraz talebinde bulunacak meslektaşlarımızın, taleplerini takvime uygun olarak 19/07/2019 Cuma günü mesai bitimine kadar EK-2’de gösterildiği şekilde personel ortak rolünde bulunan müstemir yetki talep formu ekranını kullanarak ve talep türünü yeniden inceleme ise “Yeniden İnceleme Talebi”, yeniden inceleme talebi reddedilenlerin ise “İtiraz Talebi” şeklinde seçtikten sonra yapmaları gerekmektedir. 

EKİ:
1-Karar
2-Talep Gönderme Yöntemi

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.