Tekil Yazı Reklamı - 2 (Reklam Resim Yanyana/Altalta Şablonu için - Mobil)
REKLAM ALANI

Adalet Bakanı Gül’den Yunanistan açıklaması: ‘Endişe ile takip ediyoruz’

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Yunanistan güvenlik güçlerinin göçmenlere müdahalesini endişe ile takip ettiklerini söyledi.

Adalet Bakanı Gül’den Yunanistan açıklaması: ‘Endişe ile takip ediyoruz’
3 Mart 2020 00:48 | Son Güncellenme: 3 Mart 2020 00:49
119
A+
A-

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Yunanistan güvenlik güçleri tarafından göçmenlere uygulanan müdahaleleri endişe ile takip ettiklerini belirterek, Twitter sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Yunanistan güvenlik güçlerinin evlerini, yurtlarını, vatanlarını terk etmek zorunda kalan mazlumlara yönelik insanlık dışı müdahalelerini endişe ile takip ediyoruz. Dün Suriye’de rejimin katliamlarını görmezden gelenler, bugün de kapılarındaki on binlerin feryadına sessiz kalmakta, adeta düşman hukuku uygulayarak masum insanların yaşam haklarını dahi hiçe saymaktadırlar. Artık mesele hukuki olmanın da ötesinde, insani ve vicdani bir boyuta taşınmıştır. Bu drama kimse kayıtsız kalmamalıdır. Mültecilerin insan onuruna yakışır bir şekilde yaşamalarının önündeki engellerin kaldırılması bütün dünyanın ortak meselesidir. Bugün göç ve mülteci sorunu konusunda gerekli adımları atmayan ve çifte standart sergileyen Avrupa ülkeleri; İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, Mültecilerin Hukuki Statüsüne Dair Sözleşme gibi uluslararası yükümlülüklerini bir an önce yerine getirmelidir. Geçmişten bugüne dini, dili, ırkı ne olursa olsun bütün dünya mazlumlarına kucak açan Türkiye, insanlığın ve vicdanların sözcüsü olmaya devam edecektir.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.